Kazivost zubů

autor: Anonymní dotaz 05.04.2011 08:59

Dobrý den,můj malý syn(3,5 roku) má velice zkažené zuby,i když mu je čistím pravidelně(Elmex junior), stejně se zuby kazí jeden po druhém.Má velice slabou sklovinu,která se mu postupně drolí a zůstanou mu jen hnědé pahýlky.Spodní zoubky má krásně bílé a zatím zdravé.Také má velice citlivé dásna,někdy úplně zarudlé jako při zánětu,když čistíme malinko mu krvácí.Malého to bolí,nemůže se pořádně najíst,stačí když se jen malinko bouchne a už je křik.Začne skřípat zubama a hrozně pláče.Vím,že ho to moc bolí,ale nevím jak mu mám pomoct,pediatr i zubař mi řekli,že má vysokou kazivost zubů,že se s tím nedá nic dělat,ale než mu narostou druhé bude to ještě 3 roky.Zachvilku se ani nenají,moc mě to trápí,prosím o radu jestli existuje něco aby se mu nekazily i ty ostatní.Někdy cítím z jeho úst jakoby hnilobu,jsem moc nešťastná chci mu pomoct.Na kontroly chodíme pravidelně..Děkuji moc za odpověď.

Odpovědi na otázku

 • Zub 07.02.2015 21:02
  Zdravím, chudák malej. Nám pomohlo toto http://www.prevencezubnihokazu.cz kde je od A do Z vše o prevenci u malých i velkých. Já sama pocítila zlepšení, když jsem to zkusila
 • Jitka Veletová, studentka medicíny 06.04.2011 19:38
  Kazivost zubů se dá ovlivnit více faktory - u dětí hrají roli určitě sladké nápoje - hlavně večer. Hodně slazené jsou i medikamenty pro děti - sirupy. Prevencí zubního kazu je také fluoridizace (zubní pasta s fluorem) a v neposlední řadě zubní hygiena.

Adresář

Diskuze na téma Zdravý život

Píšeme jinde
 • Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

  Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

  Recept na výbornou polévku, která v těchto mrazech zaručeně zahřeje. Základem je cibule, bílé víno a k podávání nesmí chybět bílá opečená bagetka a sýr. Uvaříme si ji krok za krokem.

 • Vaříme luštěniny

  Vaříme luštěniny

  Hrách, fazole, čočka, cizrna, ale také sója, vigna (naklíčené fazole mungo) či arašídy - to jsou luštěniny, zralá semena luskovin. Luštěniny tvoří základní součást zdravého jídelníčku. Dnes vám dáme tipy k jejich správné přípravě.Zdravě.cz na Facebooku