Kazivost zubů

autor: Anonymní dotaz 18.04.2011 20:44

Dobrý den,moje dcera (34měsíců) si před časem při pádu naštípla sklovinu zubu u dásně. I když zuby pravidelně čistíme, zoubek se čím dál víc drolí. Teď z něj zbyl už jen kouseka má barvu do hněda. Dcera si na bolest nestěžuje, prý to nebolí. U zubařky nechce otevřít ústa, výhrůžkami a násilím nic nezmůžu. Zubařka říká, pokud se nevytvoří váček nad zubem, tak to nechat být . Mám čekat jestli se odrolí úplně? A nebude to mít vliv na růst zubu druhého? Co dělat když u zubaře absolutně nespolupracuje a není možné se do úst ani podívat.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 21.04.2011 19:14
  Pokud zub není poškozen do hloubky a nebolí, pak by asi zubařka i v případě spolupracujícího dítěte zub nanejvýš zabrousila. Takže by mělo stačit, když budete stav sledovat vy. S druhým zubem by neměl být problém. Výhrůžky a nasilí bych raději nezkoušela, abyste ve své dceři nevypěstovala strach ze zubařů i do budoucna.

Adresář

Diskuze na téma Zdravý život

Píšeme jinde
 • Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

  Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

  Recept na výbornou polévku, která v těchto mrazech zaručeně zahřeje. Základem je cibule, bílé víno a k podávání nesmí chybět bílá opečená bagetka a sýr. Uvaříme si ji krok za krokem.

 • Vaříme luštěniny

  Vaříme luštěniny

  Hrách, fazole, čočka, cizrna, ale také sója, vigna (naklíčené fazole mungo) či arašídy - to jsou luštěniny, zralá semena luskovin. Luštěniny tvoří základní součást zdravého jídelníčku. Dnes vám dáme tipy k jejich správné přípravě.Zdravě.cz na Facebooku