Odkyselení organismu

Již v době starých Egypťanů a v antickém Řecku a Římě byla péče o život zásaditá. V těchto dobách se k ošetření používala jedlá soda, mléko a zásaditá mýdla. Využívalo se koupelí, zábalů, obkladů, kartáčování, výplachů nosních dutin solným roztokem a také výplachy střeva.

Pro správné fungování našeho organismu musí být vnitřní prostředí zásadité. V dnešní době je tomu však spíše naopak. Ve velké většině jsme překyselení, z čehož pramení nejen naše chronické zdravotní potíže, ale hlavně závažná onemocnění od kardiovaskulárních chorob až po rakovinu.

Odkyselení často vyvolá nečekané zlepšení. Je proto nezbytné zjistit své pH moči a podle potřeby doplnit zásadité látky. K pravidelné kontrole míry kyselosti našeho těla používáme lakmusový papírek, který zakoupíme v lékárně nebo ve zdravotních potřebách. Ideální hodnota pH je 7 až 7,5. Čím zásaditěji se budeme stravovat, tím méně budeme muset svému tělu dodatečně pomáhat.

Jak doplnit zásadité látky

Po mnohaletém překyselování potřebuje naše tělo doplnit zásadité látky. Kromě zásaditých minerálů podporují zásaditost těla i různé rostlinné preparáty – spirulina, šťáva ze zeleného ječmene, květový pyl, přeslička polní. Vhodná je také voda z brambor (můžeme z ní udělat například česnečku) a různé čaje. Samozřejmostí je zelenina, ovoce, sport a vycházky. Je důležité vyhýbat se stresu, zapomenout na zlost a závist. Dopřejme si potěšení ze slunce, vzduchu a volného času.

Co způsobují kyselé látky v těle

Když se kyselé odpadní látky vytvářejí v těle a dostávají se do krevního řečiště, oběhový systém se jich pokouší zbavit přes plíce nebo ledviny. Pokud je jich příliš mnoho, ukládají se do různých orgánů, jako jsou srdce, játra, střeva, nebo do různých tkání – prsa, boky, stehna, břicho, mozek. Tato „skladiště“ známe jako polypy, hleny, cysty, nádory, ekzémy a podobně. Tento ničící proces odpadních kyselin nazýváme procesem stárnutí. Vede k degenerativním chorobám včetně rakoviny, a to vše je způsobeno dietetickou a metabolickou kyselinou!

Zdravá alkalická krev a tkáně vytvářejí zdravé tělo. Zásadité potraviny a nápoje tělo aktivují a čistí, proto je alkalizace našeho těla klíčem k regeneraci. Příroda upřednostňuje zásaditá řešení. Proto je většina ovoce, zeleniny a bylin zásadotvorná. Budou-li naši stravu tvořit z 80 % zásadotvorné potraviny a jen ze zbývajících 20 % potraviny kyselinotvorné, začneme se opět těšit výbornému zdraví. Dobré je k tomu ještě pít dostatek alkalizující vody s hodnotou pH 7,4 a více. Díky tomu dosáhneme opět vitality.

Zásaditá koupel

Velkou pomocí při čistění těla jsou zásadité koupele s hodnotou pH kolem 8,5, které velmi snadno docílíme několika polévkovými lžícemi natronu. Koupel by měla trvat nejméně půl hodiny, lépe déle. Dopřejte si relaxaci při svíčkách, hudbě a v pravidelných intervalech i kartáčování celého těla.

V běžných drogeriích se prodávají zásadité koupele i s přídavky bylin či minerálů – například zásaditá bazická sůl. Vaše pokožka po takové koupeli velmi pookřeje.

Zásadité obklady

Aplikujte na bolavé klouby, páteř, krk, kolena. V malé misce rozpustíme dvě lžíce bazické soli, namočíme obklad, vyždímáme a přikládáme na postižená místa. Překryjeme suchým ručníkem a necháme působit klidně i celou noc.

Jedlá soda

Při slabosti a žaludeční nevolnosti účinně pomáhá soda - natrium bikarbonát. Rozpustíme ji ve vlažné vodě a vypijeme. Nápoj pijeme podle potřeby opakovaně, dokud nedodáme tělu dostatek zásaditých látek a nepocítíme výraznou úlevu.

Odkyselení organismu patří do témat
 • olga.polka 09.02.2016 12:54:35

  neznate nekdo prosim nejaky napoj ci nejaky figl na odkyseleni organismu?

  • Re: adam 15.03.2016 14:57:26

   S alkarosenem mam taky dobre zkusenosti ;)

  • Re: Petr S. 15.02.2016 15:52:53

   Cau ja jsem to jedno baleni na tech 10 dni mel a pak jsem si to zapomnel doobjednat tak ted jedu zase od zacatku :) co potrebujes vedet?

   • Re: Re: olga.polka 18.02.2016 12:29:10

    no a co sis doobjednal nejaky prasek ci nejaky ten napoj?

    • Re: Re: Re: Petr S. 19.02.2016 12:27:38

     no doobjednal jsem si odkyselujici napoj Alkarosen se jmenuje :) muzu ti sem hodit odkaz at si o nem prectes vic informaci, jeste se k tomu doporucuje drzet nejakou ocistu treba at to ma jeste lepsi ucinek :)

     • Re: Re: Re: Re: olga.polka 22.02.2016 12:53:39

      no za odkaz budu uplne nejvic vdecna, abych si o tom mohla neco vyzjistit a pozeptat se i v lekarne a tak :) jste moc hodny dekuju

      • Re: Re: Re: Re: Re: Petr S. 23.02.2016 16:08:27

       tak jsem odkaz nasel:http://www.odkyselujicinapoj.cz/alkarosen-odkyselujici-napojje tam i hodne informaci taksi o tom muzete precist vic:-)

 • Pozor nebezpečné Čermák 28.01.2011 10:34:06

  Podle mého názoru je část článku nebezpečná a zavádějící. Natron - Hydroxid sodný silně leptá veškeré tkáně v organismu. Zmýdelňuje tuky, koaguluje bílkoviny, odnímá z tkání vodu. Při požití způsobuje zejména poleptání jícnu (nikoli žaludku jako u kyselin; při větších požitých množstvích však může být vážně poleptán i žaludek a tenké střevo), s rizikem nekrózy, žilní trombózy nebo až perforace jícnu. Častá jsou pozdější zúžení jícnu, komplikující polykání potravy. Mohou se vyskytnout i pozdní následky (po řadě let od poleptání) v podobě rakoviny jícnu, a to v 0,8 až 4 % případů. Velmi vážné následky způsobuje hydroxid sodný při zasažení očí, rychle proniká do rohovky a přední oční komory, i přes zdánlivě malé časné příznaky může způsobit slepotu. Takto hovoří běžně dostupná informace z Wikipedie. Názor na koupele v hydroxidu sodném (i když hodně ředěném) si každý musí udělat sám.

  • Re: Pozor nebezpečné Elvira 19.09.2015 08:06:04

   Vážený pane, vy si pletete jedlou sodu s louhem a to je obrovský rozdíl. Jedlou sodu používaly už naše babičky na všechno možné, ba i na pečení. Kdyby to byl takový jed tak by tu z nás nikdo nebyl a vy taky ne.

  • Re: Pozor nebezpečné Thomasova 01.02.2011 12:55:31

   Zde se jedna o jedlou sodu - ktera je volne pristupna v lekarnach - je to v nadpisu. Koupele jsou doporuceny s pripravky ktere jsou k sehnani v drogerii a lekarnach.

 • Co dělat s překyselením. Vladimír 03.03.2015 09:16:24

  Překyselení je skutečnou příčinou většiny chronických onemocnění. Vzniká z nevhodné výživy, a proto je možné se ho zbavit zase jen úpravou výživy. Skutečnou příčinou překyselení je nevhodný poměr sacharidů a tuků ve stravě vedoucí k vyčerpání důležitých minerálů v těle, bez nichž postupně přestává fungovat metabolismus, imunita a tvorba energie v těle. Tělo samo si neumí tyto minerály vytvořit a v dnešních průmyslově zpracovaných potravinách se bohužel už téměř nevyskytují. Tím se vytváří doslova začarovaný kruh únavy a mnoha nemocí. Používám přístroj, který změří úroveň překyselení těla a jakých, pro zdraví důležitých minerálů a vitamínů, máte v těle nedostatek. K tomu poradím, jak si je nejlépe doplnit a upravit si výživu. Existuje přímá souvislost mezi nedostatkem minerálů v těle a konkrétními nemocemi. U překyselení je tato souvislost naprosto zřejmá a prokazatelná. Kdo by měl zájem, může mne kontaktovat na čísle 608 155 338.

 • orion 05.11.2012 14:18:14

  Kazdy tu maa vlastnu pravdu, clovek nevie comu ma verit, je to vsade rovnake, vlna preinformovanych webov. To ste vsetci renomovani doktori?

 • ivana 11.09.2012 20:55:02

  já mohu z vlastní zkušenosti doporučit mladý ječmen, má široké účinky zakoupila jsem ho v eshopu www.chytrezdravi.cz, kde ho mají teď v akci.

 • Velmi povrchní článek Petr 11.11.2011 12:16:30

  Za špatným zdravotním stavem stojí špatná STRAVA!!! V případě, že jíte v restauracích a závodních či školních jídelnách málo sportujete nebo vůbec, máte na 100% zadělano na zdravotní komplikace. Co se děje v zaludku když pálí "žáha"? Vysvětlení je jednoduché: v žaludku je přirozeně velmi kyselé prostředí PH 2-3 a přesně daný poměr určitých kyselin. V případě nedostatku kyseliny HCL (ideálně je v žaludku 0.0035 %) způsobenou výše uvedeným životním stylem, velmi rychle klesá odolnost organismu ničit bakterie a viry vstupující skrze trávící trakt a následně špatné trávení a tím horší vstřebávání živin (vitamínů minerálů a td..). No a většina lidí naší doby pociťuje tento fakt "pálením žáhy". Takže vážení není to překyselení ale nedostatek jisté kyseliny v žaludku!!!!!! A jak to napravit? Jednoduše: pravidelně sportovat a zdravě jíst, nepít alkohol a nekouřit!!! Žijte zdravě

  • Re: Velmi povrchní článek Matys Gr. 06.09.2012 07:57:46

   alkohol je naopak životabudič, ale musí být vysoce kvalitní, nežrát masoxy především,a sport? Volné radikály Vám nic neříkají.....

 • Katka 04.07.2011 23:04:37

  Překyselením organismu se zabývám už delší dobu, měla jsem dříve dost velké problémy s pálením žáhy (každý den). Objevila jsem přípravek Base +, který obsahuje minerály jako hořčík, vápník a další. Moje problémy už po několika dnech začly ustupovat a dnes už nevím, co pálení žáhy je :) I nálada se mi zlepšila. Pokud byste někdo měl zájem, tak nakupuji na www.alafia.cz - mají tam velmi dobré ceny a se vším mi poradili. Katka

 • Thomasova 01.02.2011 12:50:34

  Jedla soda je volne prodejny vyzivovy doplnek v lekarnach, ktery pusobi pri paleni zahy, tlaku v zadludku a pri pocitu plnosti. Tablety spolehlive neutralizuji nadytecne kyseliny v zadludku pri tezce stravitelnych jidlech, nadmernem pouziti alkoholu ci kavy....Pouzivani jedle sody neni nebezpecne.!!!

 • jedlá soda jitka 31.01.2011 19:48:40

  časté používání jedlé sody může způsobit až proděravění střev a má velice neblahý vliv na žaludek .

 • to jsou tedy informace zednar 28.01.2011 20:42:23

  také snižování kyselosti v trávicím traktu pomocí roztoku jedlé sody je zavádějící. Soda reaguje s kyselinou chlorovodíkovou HCl obsaženou v žaludku a vznikající chlorid sodný (jedlá sůl-NaCl) dále dráždí stěny žaludku a to vyvolává opět zvýšenou tvorbu kyseliny chlorovodíkové a začarovaný kruh se opakuje. Požívání jedlé sody tedy přináší ač okamžitou, tak jen dočasnou úlevu např. od pálení žáhy. Daleko lepší je požívání preparátů na bázi magnesia(hořčíku) - známe např. Anacid apod.


Adresář

Diskuze na téma Zdravý život

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku